Dziewczęta reprezentujące Gimnazjum 144 wygrały Amatorską Szkolną Ligę Koszykówki. Rozgrywki zaczęły się jeszcze wiosną a teraz przyszedł czas na finał, w którym nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne.

W finale ASLK wśród dziewcząt I miejsce zajęło Gimnazjum 144, pokonując ZSLiE nr 1.
Najlepszymi zawodniczkami zespołów zostały:
Gimnazjum 144- Zofia Załęska z kl. 3e
Tigers Basketball-Paulina Stromecka z kl. 3e

MVP ASLK 2017 w rozgrywkach dziewcząt została Łucja Popiacka z kl. 3e

Warto jeszcze dodać, że w kategorii chłopców drużyna naszej szkoły zajęła V miejsce a Bartek Zakrzewski z kl. 3e został MVP swojego zespołu.
Serdecznie gratulujemy!
więcej informacji: www.facebook.com/SP379/

22339157 1502989726457768 5751298727660141321 o

Srebro w mistrzostwach Polski w koszykówce dziewcząt.
W dniach 17-19.06.2016 w Kołobrzegu odbyła się XII Ogólnopolska Gimnazjada w Halowych Grach Zespołowych.
Nasza reprezentacja  odniosła historyczny sukces sięgając po Srebrny Medal Mistrzostw Polski Gimnazjów w koszykówce dziewcząt.
Nikt wcześniej w historii naszej Szkoły nie osiągnął takiego wyniku.
Jechaliśmy na mistrzostwa z cichymi nadziejami na medal.
To co udało nam się osiągnąć przerosło nasze oczekiwania.
Po wspaniałej grze, pokonując po drodze świetne zespoły z Gdyni, Łodzi i Szczecina dopiero w finale nie sprostaliśmy dobrze dysponowanej drużynie z Bochni (Mistrz województwa Małopolskiego).
Warto podkreślić że w składzie dwunastoosobowej  drużyny  znalazły się dziewczęta z 1 i 2 klasy gimnazjum. Co świetnie rokuje na przyszły rok.
Jest to ogromny sukces naszych dziewczyn, godziny treningów wylany pot i łzy przyniosły wymarzony efekt.
Serdecznie dziękujemy naszej Pani Dyrektor Hannie Kiljańskiej, Pani wicedyrektor Barbarze Zatyce, dzięki którym mogliśmy pojechać na mistrzostwa.
Dzielnicy Targówek, a w szczególności Pani Urszuli Wójcickiej za dofinansowanie wyjazdu.
Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy dzielnie nas wspierali przez cały turniej.
Naszemu opiekunowi drużyny Bartkowi Jasińskiemu.
Na sam koniec dziękujemy naszym rodzinom. Bez was nie byłoby tego sukcesu.

puchar dyplom

srebro

Skład:

Od lewej:
Górny rząd
trener Mariusz Łukaszewicz
Weronika Szek
Emilia Kośla
Kamila Banaszczyk
Paulina Stromecka
Natalia Banaszczyk
Oliwia Tryc
Maja Jasińska

Dolny rząd
Katarzyna Orzel
Wiktoria Grobelska
Kapitan - Natalia Dominiak
Oliwia Matych
Wiktoria Jastrzębska

Uczennice Gimnazjum 144, które uczęszczaj do 1 i 2 klasy sportowej zdobyły Złoty medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszykówce.

Początek drogi do złota zaczął się na Dzielnicy gdzie jak burza wygraliśmy wszystkie mecze.

W mistrzostwach Warszawy byliśmy cichym faworytem. Pierwsze dwie rundy, które musieliśmy przejść na Mistrzostwach okazały się spacerkiem. Zrobiliśmy piorunujące wrażenie na innych zespołach do tego stopnia że drużyny z trzech dzielnic nie chciały z nami grać i oddały walkowera.

W finale spotkaliśmy się ze Śródmieściem. Po wyrównanym meczu, w którym prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę w końcówce udało się zachować zimną krew i odnieść sukces dwoma punktami 41-39.

Najlepszymi zawodniczkami Całego turnieju były

Emilia Kośla, Wiktoria Grobelska, Natalia Dominiak, Katarzyna Orzel, Maja Jasińska.

Na Wiosnę czekają nas Mistrzostwa Mazowsza.

kosz2016 04

Od lewej

Trener Mariusz Łukaszewicz, Kapitan Natalia Dominiak ,Emilia Kośla, Weronika Szek, Paulina Stromecka, Natalia Banaszczyk Maja Jasińska,Oliwia Tryc

Dolny rząd:

Oliwia Gąsior, Katarzyna Orzel, Wiktoria Grobelska, Wiktoria Jastrzębska, Milena Woźniak, Natalia Zakrzewska

Obie drużyny - dziewcząt i chłopców z rocznika 2001 reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy LA BASKET zajęły pierwsze miejsca w I Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki "Puchar Wiosny" organizowanym przez Marszałka województwa WQarmińsko-Mazurskiego.

Gratulujemy!

26.02.2015r. rozegrany został finałowy mecz koszykówki dziewcząt w ramach XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze zagrały dziewczęta repezentujące naszą szkołę. Mecz zapowiadał się bardzo ekscytująco i taki właśnie był. Kiedy zawodniczki drużyny przeciwnej na 2 minuty przed koncem spotkania prowadziły już 9 punktami, w naszych zawodniczkach obudził się duch walki i ostatecznie to nasze dziewczyny wygrały mecz dwoma punktami i zostały Mistrzyniami Warszawy. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i dziękujemy za walkę do końca. A oto skład zwycięskiej drużyny:
• Ida Wiśniewska
• Monika Prokopiak
• Wiktoria Czerniatyńska
• Paulina Bartuś
• Weronika Godlewska
• Natalia Leończuk
• Emilia Kośla
• Natalia Dominiak
• Kasia Orzeł
• Wiktoria Groblewska