2 grudnia br. nasze gimnazjum odwiedził dwukrotny (w 2008 i 2012 r.) złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą i dziewięciokrotny rekordzista Polski - pan Tomasz Majewski. Spotkanie miało charakter bardzo miłej rozmowy, podczas której mistrz opowiadał nam o początkach swojej kariery sportowej, swoich pasjach, trudnościach, jakie napotykał podczas treningów oraz zawodów sportowych. Dowiedzieliśmy się również, skąd czerpać motywację do ciężkiej pracy, jaką jest codzienny trening. Cenne wskazówki mistrza na temat zdrowego odżywiania, roli trenera i sportowego stylu życia przydadzą się na pewno każdemu, kto uczestniczył w spotkaniu. Na zakończenie wizyty nasz gość wziął udział w małym konkursie rzutów osobistych. Tym razem musiał uznać wyższość uczennicy klasy koszykarskiej – Weroniki Szek .

Serdecznie dziękujemy za spotkanie!

majewski 01majewski 02majewski 03majewski 04

Kolejny sukces sportowy naszego ucznia.

Bartłomiej Onisk zdobył:

• II miejsce w XII Międzynarodowych Bieghach Ireny Szewińskiej oraz
  • I miejsce w biegu na 400m Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

3 października br. w Parku Bródnowskim rozegrane zostały indywidualne biegi przełajowe szkół gimnazjalnych. Udział w nich wzięła również reprezentacja naszego gimnazjum. Uczniowie startowali w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz w podziale na klasy I, II i III. Nasze gimnazjum okazało się najlepsze, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, a medale zdobyli:

KLASY I:
1.    Sibilska Karina
2.    Piotrowicz Julia
3.    Banaszczyk Natalia
2.    Jaworowski Mikołaj

KLASY II:
1.    Podlaska Wiktoria
3.    Mazurek Martyna

KLASY III:
1.    Wiśniewska Ida
1.    Onisk Bartek

Wszyscy uczniowie, którzy wywalczyli miejsca medalowe oraz miejsca w pierwszej dziesiątce awansowali do Finału Warszawskiej Olimpiady Szkół Gimnazjalnych w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody te odbędą się 09 października 2014 r. Tymi zawodnikami są:

•    Pieniężnik Wiktoria kl.I 4m
•    Grobelska Wiktoria kl.I 5m
•    Pieniężnik Aleksandra kl.I 7m
•    Bor Weronika kl.I 8m
•    Kośla Emilikl.I 9m
•    Bartuś Paulina kl. III 8m

•    Gajewski Aleksander kl.I 4m
•    Elbe Oskar kl.I 8m
•    Bożek Łukasz kl.I 10m
•    Kostrzanowski Krystian kl.II 4m
•    Świerczewski Mateusz kl.II 10m
•    Zalewski Oskar kl.III 4m
•    Komorowski Damian kl.III 6m
tekst i zdjęcia: Magdalena Czenska

IMG 0852IMG 0854IMG 0857IMG 0855

6 czerwca br. w Radomiu odbyłysię XVI Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce. Kwalifikacje na Igrzyska wywalczyli sobie medaliści wcześniej rozegranych Mistrzostw Warszawy, uczniowie naszej szkoły tj. Krzysztof Perkowski – pchnięcie kulą, Piotr Chądzyński – skok wzwyż, Tobiasz Kupis – 400m, Angelika Pius – pchnięciekulą i Karol Borkowski- skok w dal. Najlepiej z całej reprezentacji zaprezentował się Krzysztof Perkowski wygrywając swoją konkurencję zdobył złoty medal. Drugi sukces osiągnął Piotr Chądzyński zdobywając trzecie miejsce i brązowy medal w skoku wzwyż. W finale Igrzysk uplasowała się także Angelika Pius, która wywalczyła piąte miejsce. Warto dodać, że obaj chłopcy poprawili swoje rekordy życiowe, a Piotr Chądzyński ustanowił nowy rekord szkoły w skoku wzwyż – 182 cm.Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w dalszych zawodach!

Więcej zdjęć w galerii

dsc05539 dsc05558

W dniach 14-15 maja 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym Orła w Warszawie rozegrany został Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie, którzy wcześniej zdobyli medale na Mistrzostwach Dzielnicy. W sumie wywalczyliśmy 6 medali:
Im Chądzyński Piotr – skok wzwyż 179 cm rekord szkoły
Im Perkowski Krzysztof – pchnięcie kulą
IIm Pius Angelika – pchnięcie kulą
IIm Kupis Tobiasz – 400m
IIIm Borkowski Karol – skok w dal
IIIm Nasińska Ola, Szyszka Paulina, Tarasiewicz Angelika, Zawistowska Ola – sztafeta 4x100m
W klasyfikacji łącznej w kategorii chłopców na 52 sklasyfikowane gimnazja nasza reprezentacja zajęła 7 miejsce, a wśród dziewcząt 12 miejsce.
Wszystkim medalistom gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Mazowsza, które odbędą się 06 czerwca br. w Radomiu.

IMG 0237IMG 0239

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY LEKKOATLETYCZNEJ

1.  Imie i nazwisko
    1.    Banaś Jennifer